Macbook Airimi Sürekli Şarjda Çalıştırsam Sorun Olur Mu ?

Benim 3 Yıldır Kullandığım Macbook Airim var.. Ve Toplam Döngü sayısı 856.. Biraz ürkütücü geldi bana.. Apple 1000 döngüden sonra batarya ömrünün 80e ineceğinden bahsetti.. Şu anda batarya ömrüm 89.. Bugün kalibrasyon yaptım.. 1 lik bir artış sağladım.. Ama daha verimli kullanmak istiyorum bataryayı.. Acaba neler yaparım...Döngüyü arttırmamak için sürekli şarjda kullansam sorun olur mu ? Ben bu 3 sene içinde tam 2 tane adaptör eskittim 3.sünü aldım.. Adaptör benim için büyük sorun.. Kimileri bişey olmaz diyor.. Kimileri öyle şey mi olur fişi çıkar sonra kullan diyor.. Aklım allak bullak oldu.. Sizin görüşlerinize ihtiyacım var.. Teşekkürler

5 yıl önce Mac OS X kategorisinde Furkan Ka tarafından soruldu.

0Puan
MacBook'unuzu sürekli şarjda bırakmak pil ömrü yapabileceğiniz en kötü şeylerden bir tanesidir. MacBook'unuz uykudayken veya kapalıyken şarjdan çıkararak pil ömrüne katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca pil kalibrasyonunu ayda bir kez tekrarlayarak pilinizi uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Genelde kullanım sırasında MacBook'u şarjda bırakıp kullanım tamamlandıktan sonra şarjdan çıkaran birçok kullanıcımız bulunuyor. Ayda bir defa da pil kalibrasyonu yaparak bir sıkıntı yaşamadıklarını belirtiyorlar. Bizim de tavsiyemiz aynı yöndedir ancak zaten 3 yıldır oldukça iyi bir kullanım gerçekleştirdiğiniz için bu şekilde devam edebilirsiniz.

http://www.veapple.com/Haber-238-mac_macbook_pil_omru_nasil_uzatilir.html

5 yıl önce , veApple tarafından cevaplandı.

0Puan
Ben daha yenı mac a basladım Nasıl acılıyor falan hıc bır sey bılmıyorum Lutfen yardım edın Cookk acıl

5 yıl önce , Fatmanur CETINKAYA tarafından cevaplandı.

Yorum Gönder

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 9 = ?