Yeni Mac Pro Tanıtıldı

Oldukça uzun bir aradan sonra Apple WWDC'de yeni Mac Pro'yu ufak bir ön gösterim ile tanıttı. Silindir şeklinde bir tasarıma sahip olan yeni Mac Pro güçlü donanım özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Apple yeni Mac Pro'nun tasarımında eski kule tasarımı yerine silindir şeklinde bir tasarım tercih etmiş. Ayrıca yeni tasarımda işlemci, bellek ve grafik kartları ortak bir merkezde toplanmış durumda. Sistemin havalandırması ise en üstte bulunan tek fan sayesinde yapılıyor.

Yeni Mac Pro Intel Xenon E5 serisi 12 çekirdekli bir işlemci kullanıyor. Kullanıcılara ayrıca USB 3.0, FireWire 800'den 25 kat daha hızlı olan Thunderbolt, flash depolama alanları ve AMD FirePro çift ekran kartı sunuyor. Yeni ekran kartları sayesinde Mac Pro artık 4K görüntüyü destekleyebiliyor.

Mac Pro'nun boyutlarıysa bir önceki modele göre oldukça küçülmüş durumda. Yeni Mac Pro eski modelinin sadece 8'de 1'i boyutunda ve yüksekliği 9.9" genişliği ise 6.6" olarak belirlenmiş.

Apple yeni Mac Pro'nun ne zaman piyasaya çıkacağını ve satış fiyatının ne olacağını açıklamadı ancak sonbaharda piyasaya çıkması bekleniyor.

Foto Galeri

Yeni Mac ProYeni Mac ProYeni Mac Pro

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 1 = ?