AirDrop İle Kablosuz Dosya Transferi iOS'e Gelecek mi?

Apple'a yakın kaynaklar bugün iOS 7 ile birlikte Mac'lerde bulunan AirDrop özelliğinin de sisteme ekleneceğini ve dosya paylaşımının iki farklı iCihaz ile çok daha kolaylaşacağını belirttiler.

AirDrop bildiğiniz üzere ilk olarak 2011 yılında OS X Lion ile birlikte Macintosh bilgisayarlara gelmiş ve bir çok kullanıcı tarafından hızlı dosya paylaşımı için kullanılmaya başlanmıştı. Kaynaklar ayrıca AirDrop özelliğinin iOS'in paylaşım menüsüne ekleneceğini ve iki farklı iOS cihaz ile Macintosh bilgisayarlar arasında da dosya paylaşımına olanak vereceğini belirtiyorlar.

Her ne kadar aynı kişiye ait iChaz'lar arasında iCloud ile dosya paylaşımı çok kolay ve sorunsuz gerçekleşse de iki farklı kişiye ait iChaz'larda ne yazık ki dosya paylaşımı yapmak oldukça zor olabiliyordu. AirDrop özelliğinin iOS'e gelmesi durumunda artık dosya paylaşımlarının çok daha kolay ve hızlı olacağını söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere Android cihazlarda dosya paylaşımı yapmak teknik olarak çok kolay olsa da üreticilerin işletim sistemini kendilerine göre özelleştiriyor olmaları farklı cihazları kullanan kullanan kullanıcıların kafalarını karıştırıyor ve dosya paylaşımını zorlaştırabiliyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 11 = ?