Facebook Chat Mesajlarınızı OS X Mesajlarda Görüntüleyin

Facebook'un Jabber hesaplarına izin vermesinden dolayı Facebook Chat'i isterseniz OS X Messages (Mesajlar) uygulamasında kullanabilirsiniz. Üstelik yeni bir hesap oluşturmanıza da gerek yok. Tek bilmeniz gereken Facebook kullanıcı adınız.

Messages (Mesajlar) uygulamasını açın
Preferences (Tercihler) seçeneğinden Accounts (Hesaplar) sekmesine gelin
Sol alt köşede bulunan + (artı) ikonuna tıklayın ve açılan pencereden Account Type (Hesap Türü) olarak Jabber'ı seçin
Account name (Hesap adı) kısmına facebook_kullanıcı_adını[email protected] yazın ve Facebook şifrenizi girin
Done (Bitti) butonuna tıklayarak pencereyi kapatın.

Eğer size aşağıdaki gibi bir mesaj gelirse her şeyi doğru yapmışsınız ve artık Facebook Chat'te çevrimiçisiniz demektir.

You are now online to chat. Please note that this also marks you as online on facebook.com (Sohbet için Facebook'ta çevrimiçi oldun. Bu nedenle facebook.com'da da çevrimiçi gözükeceğini lütfen unutma.)

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 10 = ?