Mac: Mail Eklentilerinizi Silerek Disk Alanınızdan Tasarruf Edin

Mac OS X'te Mail programı indirdiğiniz veya görüntülediğiniz e-postalardaki eklentileri daha sonra tekrar yüklenmesinler diye indirir. Bu eklentileri silerek diskinizden tasarruf edebilirsiniz.

Disk alanınızdan tasarruf etmek için Mail uygulaması açıkken Preferences (Tercihler) seçeneğinden General (Genel) sekmesine gelin.
Aşağıda Remove unedited downloads (Düzenlenmemiş iletileri sil) seçeneğini When Mail Quits (Mail Uygulamasından Çıkarken) olarak değiştirin.

Mac'inizi uzun zamandır kullanıyorsanız Mail uygulamasında bu seçeneği seçerek indirilen eklentilerinizin otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Bu seçenek e-postalarınızdaki eklentileri silmez. Sadece Mac'inize indirilen kopyasını siler.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 3 = ?