Apple Watch Tanıtıldı

Apple'ın uzun süreden bu yana beklenen giyilebilir teknolojisi Apple Watch tanıtıldı. Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition olmak üzere 3 farklı kategoride, 38 mm ve 42 mm'lik 2 farklı boyuta sahip olarak 2015'in başında satışa sunulacak.

Apple Watch

Parlatılmış paslanmaz çelik veya uzay siyahı paslanmaz çelik kasa ile piyasaya sürülecek. Apple Watch safir kristal cam ile güçlendirilmiş ekranı sayesinde çiziklere karşı oldukça korumalı. Apple Watch üç farklı deri kayışı, bir adet baklalı model bilezik, bir adet Milano look ve bir adet yüksek performanslı floroelastomer kordon seçeneklerine sahip.

Apple Watch 316L paslanmaz çeliği yüzde 40 daha sert hale getiren, çizilmelere ve aşınmalara karşı daha dayanıklı kılan soğuk dövme tekniği ile üretilmiş. Elmas benzeri karbon (DLC) katman sayesinde uzay siyahı paslanmaz çeliğe sahip Apple Watch günlük kullanım ve egzersizler için tasarlanmış.

Apple Watch Sport

Apple Watch Sport gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip. Adonize alüminyum sayesinde oldukça hafif ve tamamen spor için tasarlanmış. Ekranı güçlendirilmiş Ion-X cam ile korunuyor ve kordonları beş farklı seçeneğe sahip.

Apple Watch Sport'un kordonları özel bir floroelastomerden üretildiği için oldukça dayanıklı, sağlam, hafif ve yumuşak. Beyaz, mavi, yeşil, pembe ve siyah renk seçenekleri ile sunulacak olan kordonlar bileği tam olarak sarıyor. 

Apple Watch Edition

Apple Watch Edition 18 ayardan yapılmış özel kasası sayesinde oldukça şık ve pahalı duruyor. Ekranı safir kristal olan Apple Watch Edition çizilmelere karşı da oldukça dayanıklı. 18 ayar sarı ve roze altın kasa ile piyasaya sürülecek olan Apple Watch Edition'da da 6 farklı kordon seçeneği bulunuyor. 

Teknoloji

Normal saatlerde yüzyılı aşkın bir süredir kullanılan kurma düğmesi Apple tarafından değiştirilmiş ve Digital Crown adı verilen yeni bir özelliğe kavuşmuş. Bu düğme sayesinde görüntüyü büyütme, ekranı kaydırma, seçim yapma gibi farklı işlevsel özellikler kullanılabiliyor.

Özel yazı tipi sayesinde kol mesafesinden her şeyi kolayca okumaya imkan tanıyan Watch OS de Apple'ın Apple Watch için geliştirdiği yeni bir işletim sistemi. Watch OS ile birlikte kullanıcı arayüzü de yeniden tasarlanmış ve iOS'den farklı olsa da daima birlikte olduklarının sinyallerini veriyor. Apple Watch üzerinde bulunan Retina ekran basma ve dokunma gibi farklı parmak hareketlerini algılayabiliyor ve bu sayede parmakların daha işlevsel kullanılabilmesini sağlıyor.

Apple Watch zamanı 50 milisaniyelik hata payı ile küresel zaman standardında gösterebilmek için iPhone ile entegre bir şekilde çalışıyor. Seyahatlerde otomatik olarak yerel saate geçiş yapabiliyor ve programlarınızla ilgili bildirimler gönderebiliyor. Bildirimlerde Apple Watch bileğinizin üzerinde olduğu için teninizde "tık" şeklinde hafif bir dokunuş hissediyorsunuz ve bu sayede bildirimlerden haberdar olabiliyorsunuz.

Apple Watch lie fitness bilgileri de takip edilebiliyor. Apple Watch ile sadece adımlarınızın sayısını görmekten öte hareketlerinizin şeklini ve sıklığını da ölçebiliyorsunuz. Ayrıca özel kardiyo çalışmaları için ayrı bir Antreman uygulaması da bulunuyor. Zamanla hareket alışkanlıklarınızı öğrenebilen Apple Watch günlük fitness hedefleri önerebiliyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 6 = ?