iPhone 6 Tanıtımı 9 Eylül'de Yapılacak

Apple beklenen iPhone tanıtımı için basın davetiyelerini göndermeye başladı. Etkinlik bu yıl 30 sene önce orjinal Mac'in tanıtıldığı yer olan Flint Center'da gerçekleştirilecek. Davetiyelerin üzerinde 9 Eylül tarihinin yer almasının dışında sadece "Wish we could say more" cümlesi yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın iPhone etkinliğinde aynı zamanda giyilebilir cihazlarını tanıtacağına dair söylentiler de artmaya başlamıştı. Genellikle Apple'ın basın davetiyelerinde tanıtılacak ürün ile ilgili tahminler yapılırdı ancak bu sefer etkinlik davetiyesi hiç de şaşırtıcı olmayacak şekilde sadece Apple logosundan oluşuyor.

Sızdırılan birçok iPhone 6 parçasına bakacak olursak yeni iPhone'un 4.7 ve 5.5 inç büyüklüklerinde iki farklı ekran boyutuna sahip olması bekleniyor. iPhone 6 aynı zamanda A8 işlemci ve iOS 8 işletim sistemine de sahip olarak piyasaya sürülecek. Artık neredeyse iPhone 6 kadar merak edilen bir diğer cihaz iWatch ile ilgili ise neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz diyebiliriz. iWatch'ın esnek AMOLED ekrana sahip olmasının beklenmesinin yanı sıra iOS 8 ile tam entegre olarak çalışması ve iOS 8'e eklenen Health uygulaması ile birçok sağlık ve fitness verisini de iPhone'a iletmesi bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 9 = ?