iOS 8 Beta 5 Yayınlandı

Apple iOS 8 beta 5'i geliştiriciler için yayınlandı. Güncelleme iPhone, iPad ve iPod touch için yayınlanırken önceki betalarla kıyaslandığı zaman önemli hata düzeltmeleri ve geliştirmeler içeriyor.

iOS 8 beta 5 ile birlikte gelen yenilikler;

Sağlık - Sağlık uygulaması yeni ikonları ile güncellenmiş. Ayrıca önceki betalarda İngilizce olan uygulama iOS 8 beta 5 ile birlikte artık Türkçe olarak kullanılabiliyor. Ayrıca Ayarlar > Gizlilik menüsü altına Sağlık uygulaması eklenmiş.

iCloud - iCloud ikonları tamamen yenilenmiş. iCloud Drive, Yedekleme ve Anahtar Zinciri ikonları mavi birer bulut içinde ilgili özelliğin görsellerini içeriyor.

SMS Nakli - Şimdilik SMS nakli (SMS Relay) olarak çevirdiğimiz özellik ile iPhone ilk başlatıldığında diğer cihazlarınızın (OS X Yosemite yüklü Mac veya iOS 8 yüklü iOS cihazlar) SMS mesajlarınıza ulaşabilmesi için izin isteniyor.

Fotoğraflar - Ayarlar > Fotoğraflar ve Kamera menüsü altına İndir ve Özgünleri Tut ile iPhone Saklama Alanını Yönet seçenekleri eklenmiş. Bu seçenekler sayesinde iPhone iCloud üzerinde tam çözünürlükteki fotoğrafları ve videoları saklayabiliyor ya da sadece kullandığınız iOS cihaz için en uygun duruma getirilmiş çözünürlükteki fotoğraf ve videoları saklayabiliyorsunuz.

Spotlight - Spotlight'ın performansı artırılmış ve artık çok daha akıcı bir şekilde çalışabiliyor.

iOS 8 beta 5'in dışında Apple yenilenmiş tasarımı ile Apple TV'nin beta sürümünü de yayınladı. Ayrıca Xcode 6 beta 5'de geliştiriciler için kullanıma sunuldu. Apple'ın iOS 8'i önümüzdeki sonbaharda iPhone 6 ile birlikte piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 7 = ?