OS X Yosemite Beta 5 Yayınlandı

Apple iOS 8 beta 5'in hemen ardından OS X Yosemite Developer Preview 5'i geliştiriciler için yayınladı. Güncelleme Apple'ın daha önce de belirttiği gibi public beta kullanıcıları için yayınlanmazken geliştiriciler OS X Yosemite Developer Preview 5'i Mac App Store üzerinden yükleyebiliyorlar. Güncelleme ayrıca Developer Center üzerinden de indirilebiliyor. Güncellemede Safari'deki küçük çaplı geliştirmelerin yanı sıra yine küçüp çaplı arayüz geliştirimeleri de yer alıyor.

OS X Yosemite Developer Preview 5 ile birlikte gelen yenilikler;

Hesap Makinesi - Hesap Makinesi daha önceki OS X Yosemite Developer Preview'lardan çok daha transparan bir görünüme sahip. Ayrıca Bildirim Merkezi'nde yer alan Hesap Makinesi'nin fontları beyaz ile değiştirilmiş.

Sistem Tercihleri - Sistem Tercihleri'nin üst barında ufak değişiklikler gerçekleştirilmiş.

Kontrol Pencereleri - Ses açıp kapatırken veya ekran parlaklığını ayarlarken ekranın ortasında çıkan pencerelerde tasarım değişiklikleri yapılmış.

Safari - Safari ayarlarında web sitesinin adresinin tamamının görülebilmesini sağlayan bir seçenek eklenmiş.

Apple'ın OS X Yosemite'yi önümüzdeki sonbaharda tüm Mac kullanıcıları için Mac App Store üzerinden ücretsiz olarak yayınlaması bekleniyor. OS X Yosemite iOS entegrasyonu, yeni düz tasarımı ve ve eski OS X sürümlerine göre oldukça geliştirilmiş özellikler içeriyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 8 = ?