OS X Yosemite Public Beta Yayınlandı

Apple dün belirttiğimiz gibi daha önceden beta programına kayıt yaptıran kullanıcılar için OS X Yosemite'nin public betasını yayınladı. Yayınlanan beta sürüm geçtiğimiz Pazartesi günü geliştiriciler için yayınlanan OS X Yosemite Developer Preview 4 ile aynı sürüm numarasına sahip. Eğer siz de beta programına kaydınızı yaptıysanız Apple tarafından e-posta adresinize gönderilen promo kodu ile Mac App Store'a giriş yaparak sağ tarafta bulunan Kodu Kullan linki aracılığı ile OS X Yosemite'nin ilk public betasını yükleyebilirsiniz.

Apple daha önceden yayınlanacak olan OS X Yosemite public betaların gelitiriciler için yayınlanan Developer Preview'lar kadar sık güncellenmeyeceğini belirtmişti. Bu nedenle yayınlanan OS X Yosemite public beta sürümlerinin zaman zaman bazı geliştirmeleri ve özellikleri daha geç alacağını söyleyebiliriz. OS X Yosemite'yi yüklemek için OS X Mavericks çalıştıran bir Mac bilgisayara sahip olmanız yeterli. Eğer siz de daha önceden public beta için kaydınızı yaptırdıysanız ve promo kodunuzu aldıysanız OS X Yosemite'yi yüklemeden önce Mac'inizin bir yedeğini almanızı mutlaka öneririz. Hatta elinizde kullanmadığınız veya daha az kullandığınız bir Mac bilgisayarınız varsa OS X Yosemite'yi daha az problem yaşamak için bu bilgisayarınıza kurmanızı öneririz.

OS X Yosemite önümüzdeki sonbaharda geliştirilmiş iOS entegrasyonu, daha düz bir tasarım ve birçok özellikle birlikte tüm Mac kullanıcıları için ücretsiz olarak yayınlanacak.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 2 = ?