Apple'ın iTime İsimli Patent Başvurusu Onaylandı

Apple'ın üç yıl önce doldurduğu ve iWatch konseptine yakın iTime isimli patenti bugün onaylandı. Hatırlayacağınız üzere 2010 yılı içinde iPod Nano'ların saate çevrilebilmesini sağlayan bileklikler Apple Store'larda ve birçok elektronik mağazasında satılmaktaydı. Patentin başvuru tarihinin 2011 olmasından dolayı onaylanan başvurunun muhtemelen iPod Nano için olduğu ve Apple'ın üretim planları arasında yer almadığını varsayabiliriz. Ancak onaylanan başvuru bize iki şeyi anlatıyor;

Birincisi Apple akıllı saat konseptleri üzerinde uzun bir zamandan bu yana çalışıyor. İkincisi ise Apple fitness ve sağlık konuları ile uzun bir zamandan bu yana ilgileniyor. Bilindiği üzere Apple daima piyasaya süreceği ürünlerinde her şeyin doğru ve olması gerektiği gibi olmasını sağladıktan sonra üretim aşamasına geçiyor. Bu süreç de hem araştırma hem de geliştirme konusunda uzun bir zaman geçirilmesini sağlıyor. Bugün onaylanan iTime patent başvurusunda kayışa takılabilen bir cihaz ile bilekliğin (ya da saatin) farklı fonsiyonlarının aktif edilebildiği görülüyor. Bu fonksiyonların içinde de kalp atışı ve hareket sensörlerine benzer sensörler yer alıyor.

Şu ana kadar iWatch konusunda oldukça fazla söylenti duymuş olsak da henüz son ürünün tasarımının nasıl olacağına dair bir bilgimiz bulunmuyor. En son söylentilere göre Apple iki farklı model olarak satışa sunacağı iWatch için seri üretime Kasım ayında geçmeyi planlıyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 7 = ?