OS X Yosemite Beta 4 Yayınlandı

iOS 8 beta 4'ün yayınlanmasının ardından Apple OS X Yosemite Developer Preview 4'ü geliştiriciler için yayınladı. Güncelleme bir önceki Developer Preview'dan yaklaşık 2 hafta sonra dağıtıldı. Güncelleme Mac App Store üzerinden gerçekleştirilebildiği gibi Developer Center üzerinden de indirilebiliyor. 

OS X Yosemite Developer Preview 4 ile birlikte iTunes 12 tamamen yenilenmiş tasarımıyla birlikte kullanıma sunuldu. Ayrıca Yosemite Recovery Update 1.9, OS X Server 4.0 Developer Preview ve Apple Configurator 1.7 beta da yenilikler arasında yer alıyor. Aşağıda OS X Yosemite Developer Preview 4 ile birlikte gelen yenilikleri görebilirsiniz;

iTunes 12: Yeniden tasarlanan iTunes ile birlikte logo da dahil olmak üzere tüm uygulama yenilendi. iTunes 12 birlikte yeni Aile Paylaşımı özelliği da aktif hale geldi.

Hesap Makinesi: Hesap Makinesi uygulaması yeniden tasarlandı ve Developer Preview 4 ile birlikte kullanıma sunuldu.

Dark Mode: Developer Preview 3 ile birlikte kullanıma açılan Dark Mode ayarlarına artık Dock üzerinden ve menü çubuğu üzerinden de erişilebiliyor.

Apple'ın WWDC 14'de tanıttığı OS X Yosemite'nin önümüzdeki sonbaharda tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Tamamen ücretsiz olarak dağıtılacak olan Yosemite yeni ve düz tasarımı ile birlikte Mac'lerin iOS entegrasyonunu da artıyor ve kullanıcılara birçok yeni özellik sunuyor. 

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 9 = ?