iOS 8 Beta 4 Yayınlandı

Apple yaklaşık 2 haftalık bir sürenin ardından iOS 8 beta 4'ü geliştiriciler için yayınladı. 12A4331d sürüm numarası ile yayınlanan iOS 8 beta 4 OTA veya Developer Center üzerinden yüklenebiliyor. Apple iOS 8 beta 4 ile birlikte ayrıca Xcode 6 beta 4 ve yeni Apple TV beta yazılımını da geliştiriciler için yayınladı.

iOS 8 beta 4 birçok küçük hata düzeltmesinin yanı sıra küçük çaplı tasarım değişiklikleri de içeriyor. Aşağıda iOS 8 beta 4 ile birlikte gelen yenilikleri görebilirsiniz.

İpuçları: iOS 8 beta 4 ile birlikte eklenen yeni uygulama İpuçları sayesinde kullanıcılar haftalık olarak iOS 8'in nasıl kullanılacağına dair küçük ipuçları edinebilecekler. Örnek olarak Siri'nin nasıl kontrol edildiği, bildirimlerin nasıl kullanıldığı gösterilebilir.

Denetim Merkezi: Denetim Merkezi'nin tasarımı yenilendi. Denetim Merkezi'nin siyah çizgilerinin kaldırılmış olması tasarımın çok daha düz görünmesine katkıda bulunuyor.

Görüntü Ayarları: iOS 8 ayarlarına yeni eklenen görüntü ayarları seçeneği sayesinde kullanıcılar ekran parlaklığını, metin boyutunu ve kalın metin özelliğini aktif edebilecekler.

HomeKit: Ayarlar içindeki Gizlilik bölümüne Home Data ikonu eklendi.

Mesajlar: Ayarlar içindeki Mesajlar bölümüne sesli ve videolu mesajların silinme sürelerinin bağımsız olarak belirlenebilme özelliği eklendi. 

Bug Reporter: Önceki iOS 8 beta sürümlerinde var olan Bug Reporter beta 4'den kaldırıldı.

Kişiler: Ayarlar içindeki Mail, Kişiler ve Takvimler bölümüne Home Tuşu'na çift tıklamayla açıldığında üst bölümde görünen son aranan kişiler ve favorilerin isteğe göre kapatılıp açılmasını sağlayan bir tuş eklendi.

Mail: Mail uygulamasında sola ve sağa kaydırmanın yaptığı işlemlerin özelleştirilmesinin sağlandığı ayarlar eklendi.

Health: Health uygulaması küçük değişiklikler ile güncellendi.

Apple muhtelemelen her 2-3 haftada bir iOS 8 beta sürümlerini yenileyerek geliştiricilere dağıtmaya devam edecek. Bu süre içinde de iOS 8 son kullanıcılar için daha hazır hale gelecek. Apple'ın iOS 8'in tam sürümünü önümüzdeki sonbaharda iPhone 6 ile birlikte piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 11 = ?