iPhone 6'da 13 MP Kamera Kullanılabilir

Digi-Wo'nun yayınladığı bir habere göre Apple iPhone 6'da Sony tarafından üretilen Exmor IMX220 sensörü kullanabilir. Exmor IMX220 sensör 13 MP, 1/2.3" odak açılığına sahip ve 1080p video kaydı gerçekleştirebiliyor. Eğer yayınlanan haber doğru ise Apple uzun bir süreden sonra ilk kez kamerasında büyük bir değişiklik gerçekleştirecek ve kullanıcıların bu konudaki beklentilerini de karşılamış olacak.

Daha önce iPhone 6'nın kamerası ile ilgili yayınlanan söylentilerde Apple'ın 8 MP'lik kamerasında büyük bir geliştirmeye gitmeyeceğinden, daha net fotoğraflar çekilebilmesini sağlamak için görüntü sabitleme teknolojilerinin iPhone 6'nın kamerasına entegre edileceğinden bahsediliyordu. Geçtiğimiz ay paylaşılan başka bir söylentide ise Apple'ın 4.7 inçlik iPhone 6 ile 5.5 inçlik iPhone 6'nın birbirinden daha keskin çizgilerle ayrılabilmesi için görüntü sabitleme özelliğini sadece 5.5 inçlik modelle birlikte sunacağından bahsediliyordu.

Elbette ki Apple'ın yeni tasarım ve ekran boyutlarıyla birlikte kamera sensöründe de değişikliğe gitme ihtimali yüksek görünüyor. Apple iPhone 4S, iPhone 5 ve iPhone 5S'de aynı 8 MP'lik kamerayı kullanmış olsa da, aslında her yeni cihazla birlikte Sony'nin IMX145 serisi sensörlerinin daha geliştirilmiş modellerini tercih etmişti. Diğer yandan Sony'nin ise bu senenin sonuna doğru piyasaya süreceği Xperia Z3 ile birlikte IMX220 sensörlerin 20 MP'lik modelini kullanması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 2 = ?