iPhone 6'nın Pil Kapasitesi Ne Olacak?

Apple'ın iPhone 6'nın ekran boyutunu 4.7 inçe büyütmesiyle beraber şu anda iPhone 5S'lerde kullanılan 1560 mAH pillerin yeni iPhone'a yeterli gelmeyeceği biliniyordu. Elde edilen son bilgilere göre Apple iPhone 6'da daha büyük kapasiteye sahip olan 1810 mAH'lık piller kullanacak. Eğer söylentiler doğru çıkarsa Apple pil kapasitesi konusunda ciddi bir değişikliğe gitmiş olacak.

iPhone 6'da kullanılması muhtemel 1810 mAH'lık pillerin iPhone'a ne kadar süreyle güç sağlayacağı şimdilik bilinmiyor ancak pildeki bu gelişmeler cihazın kullanılabilirlik süresini muhtemelen artırmayacaktır. Elbette ki 1810 mAH'lık pillerin 4.7 inçlik bir iPhone'a yeterli gelmeyebileceğini düşünebilirsiniz. Sonuçta iPhone'un rekabet halinde olacağı HTC One (M8) ve Samsung Galaxy S5 ile karşılaştırıldığında pil kapasitesi oldukça küçük kalıyor. Ancak hem donanım hem de yazılımsal gücü tamamen elinde bulunduran Apple'ın iOS 8 ile birlikte bu sorunu avantaja çevirme olasılığı da oldukça kuvvetli. Ayrıca iPhone 6 ile birlikte kullanılmaya başlanacak olan A8 çipinin de şu anda iPhone 5S'lerde kullanılan A7'ye kıyasla çok daha az enerji tüketmesi beklentiler arasında yer alıyor.

Apple'ın iPhone 6'yı önümüzdeki Eylül ayı içinde daha ince bir profil ve yuvarlak köşeli tasarımı ile birlikte iOS 8 yüklü olarak piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 2 = ?