iPhone 6 Ekranı Çizik Testi

iPhone 6'nın tanıtımı yaklaştıkça sızdırılan parçaları da artmaya devam ediyor. Uzun bir süredir demo cihazlar sayesinde iPhone 6'nın nasıl bir tasarımı olabileceğine dair epey bir fikrimiz olmuştu. Bu sefer sızdırılan parça ise 4.7 inç iPhone 6'nın gerçek ekranı gibi görünüyor. Daha önceki söylentilerin aksine, 4.7 inç iPhone 6'da da safir kristal ekran olacağından artık neredeyse emin olduğumuzu söyleyebiliriz.

Marques Brownlee'nin yayınladığı YouTube videosunda 4.7 inç iPhone 6'nın ekranına daha yakından bakabiliyoruz. Ayrıca videoda safir kristal ekranın çiziklere karşı dayanıklılığı ve sertliği de bıçak gibi keskin ve sivri aletlerle deneniyor. Video'nun ilk bölümünde safir kristal ekranın oldukça temiz ve net bir görüntü verdiğini görebiliyoruz. Zaten Apple'ın kamera lenslerinde ve Touch ID sensöründe de bu camı kullanıyor olmasının en büyük sebebi bu. Ayrıca ekranın neredeyse bir kağıt inceliğinde olduğu da dikkat çekiyor.

Videonun ikinci bölümünde ise Marques Brownlee bıçak ve anahtar kullanarak ekranı çizmeye çalışıyor ancak ekrana bir çizik bile atmayı başaramıyor. Son olarak ekranı kırmaya çalışan Brownlee ekranın ne kadar dayanıklı olduğunu da gösteriyor. Apple'ın iPhone 6'yı önümüzdeki sonbaharda iOS 8 ile birlikte piyasaya sürmesi bekleniyor. 

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 11 = ?