iOS 8 Beta 3 Yenilikler

Apple bugün iOS 8'in üçüncü betasını geliştiricilerin kullanımına sundu. Güncelleme iOS 8 beta 1 ve beta 2'ye göre birçok geliştirme, hata düzeltmesi ve değişiklik içeriyor. iOS 8 beta 3'de yapılan küçük çaplı arayüz iyileşrirmelerinin yanı sıra iOS 8 beta 3, önceki betalara göre daha hızlı ve kararlı da çalışıyor.

Aşağıda iOS 8 beta 3 ile birlikte gelen yeniliklere göz atabilirsiniz;

Arkadaş Bul & iPhone'u Bul - iOS 8 beta 3 ile birlikte Arkadaş Bul ve iPhone'u Bul uygulamalarının da yeni beta versiyonları kullanıma sunuldu. Sürüm notlarına göre kullanıcılar isterlerse Arkadaş Bul uygulamasındaki arkadaş listelerini iCloud hesaplarına taşıyabilecekler.

iCloud Drive - iOS 8 beta 3 yüklendikten sonra çıkan popup penceresi ile kullanıcılara WWDC 14'de tanıtılan iCloud Drive'a geçebilecekleri belirtiliyor. iCloud Drive, Apple'ın kullanıcıların istedikleri tipte dosyaları saklamalarına olanak veren yeni hizmeti olduğu için oldukça merak ediliyor. Ayrıca iCloud Drive Ayarları seçeneği de Ayarlar > iCloud ekranı altına eklenmiş durumda.

Handoff - WWDC 14'de tanıtılan ve iOS ile Mac arasında eş zamanlı olarak görevlerin transfer edilebilmesini sağlayan Handoff seçeneği Ayarlar > Genel ekranı altına eklenmiş. Buradan istenirsek Handoff etkinleştirilebiliyor veya kapatılabiliyor.

QuickType Keyboard - Klavyeler ekranı altına eklenen yeni seçenek sayesinde QuickType Keyboard kapatılıp açılabiliyor.

Duvar Kağıtları - iOS 8 beta 3 ile birlikte yeni duvar kağıtları seçenekleri eklendi

Hava Durumu - Hava Durumu uygulamasında bazı küçük çaplı iyileştirmeler gerçekleştirilmiş.

Uygulama Analizi - Kullanıcıların artık uygulamaların çökme verilerinin yanında kullanım istatistiklerini de geliştiricilerle paylaşabilecekleri yeni bir özellik eklendi. 

Mesajlar - Ayarlar > Mesajlar menüsü altına iOS 8'in video ve ses içeren mesajları otomatik olarak tutmasını sağlayan yeni bir seçenek eklendi. Normalde bu tür mesajlar bir süre geçtikten sonra cihaz hafızasından tasarruf edebilmek için otomatik olarak siliniyorlardı.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 2 = ?