OS X Yosemite Beta 3 Yayınlandı

Apple iOS 8 beta 3'ün hemen ardından OS X Yosemite Developer Preview 3'ü de geliştiriciler için yayınladı. 14A283o sürüm numarası ile yayınlanan güncelleme OS X Yosemite yüklü Mac'ler tarafından Mac App Store üzerinden indirilebiliyor. OS X Yosemite'nin Mac'lerinde kurulu olmadığı geliştiriciler ise Mac Dev Center üzerinden güncellemeyi indirebilirler.

OS X Yosemite WWDC 14'de tanıtıldıktan sonra düz tasarımı ve iCloud entegrasyonu ile öne çıkmayı başardı. Sistem genelinde neredeyse her şeyin baştan tasarlanmış olmasından dolayı da OS X Yosemite en merak edilen OS X versiyonlarından bir tanesi olma yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor. OS X Yosemite'nin tüm kullanıcılara önümüzdeki sonbaharda açılması bekleniyor. 

OS X Yosemite Developer Preview Yenilikler

Dark Mode - İlk olarak WWDC 14'de gösterilen ancak OS X Yosemite'nin birinci ve ikinci Developer Preview'larında bulunmayan ve sadece Terminal üzerinden özel bir komut ile aktifleştirilebilen Dark Mode üçüncü versiyonla birlikte kullanıma sunuldu.

Arayüz İyileştirmeleri - Bildirimlerdeki uygulama ikonları önceki versiyonlara göre büyütüldü. Ayrıca Bildirim Merkezi ve Safari'de yeni bir font kullanılmaya başlandı. Sistem Tercihleri, iCloud Tercihleri ve Mail uygulamaları küçük arayüz güncellemeleri geçiren uygulamalar arasında yer alıyorlar.

QuickTime - QuickTime uygulamasının iconu güncellendi

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 10 = ?