iPhone 6 Karşılaştırması [Video]

Apple'ın bu sonbaharda piyasaya sürmesinin beklendiği iPhone 6'nın iPhone 5S ve büyük ekranlı Android cihazlarla karşılaştırıldığı videosu yayınlandı. Yayınlanan video demo cihazlarla da gerçekleştirilmiş olsa özellikle 5.5 inçlik modelin ne kadar büyük olacağını görebilmekteyiz. 4.7 inçlik iPhone 6 birçok iOS ve Android kullanıcısı için göze hoş gelse de ve merakla beklense de 5.5 inçlik modelin neredeyse phablet kategorisinde olacak kadar büyük olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Eğer Apple 5.5 inçlik iPhone 6'yı önceki nesil iPhone'ların tasarımında olduğu gibi üst ve alt bölümlerinin simetrisini bozmadan üretirse ortaya çıkan cihaz büyük ihtimalle şu anda piyasada olan 5.5 inç veya daha küçük ekrana sahip neredeyse tüm Android cihazlardan daha büyük olacak gibi görünüyor. Eğer Apple'ın gerçekten de 5.5 inçlik bir iPhone'u piyasaya sürmek gibi bir planı varsa muhtemelen cihazın üst ve alt bölümleriyle ilgili tasarımsal bir değişikliğe gitmesi mantıklı gibi görünüyor.

Elbette hazırlanan tüm demo iPhone 6'lar elde edilen bilgilere göre hazırlanıyor ve şu an için iPhone 6'ların boyutları belirsizliğini korumaya devam ediyor. Konu iPhone 6 olunca cihazın tasarımı ve boyutları ile ilgili bu belirsizliğin çok uzun bir süre korumayacağını ve tanıtımın Eylül ayının sonuna doğru yapılacağını düşünecek olursak iPhone 6'yı görmemize oldukça az kaldı diyebiliriz.

iPhone 6'nın 5.5 ve 4.7 inçlik modellerinin iPhone 5S ve büyük ekranlı Android cihazlarla gerçekleştirilen karşılaştırmasına ait fotoğrafları aşağıdaki fotoğraflardan bir tanesine tıklayarak Foto Galeri'miz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Foto Galeri

iPhone 6 KarşılaştırmasıiPhone 6 KarşılaştırmasıiPhone 6 Karşılaştırması

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 1 = ?