iPad Air 2 ve iPad Air Karşılaştırması [Video]

iPad Air 2'nin piyasaya sürülmesine henüz aylar var. Ancak şu ana kadar sızdırılan fotoğraflardan yeni iPad ile ilgili birçok bilgi elde etmemiz mümkün. TLDToday'de hazırlamış olduğu video ile iPad Air ile iPad Air 2'nin demo modelini karşılaştırmış. Videoda iPad Air 2'de gerçekleştirilen ufak tasarım değişikliklerinin yanı sıra Touch ID'de dikkat çekiyor.

Şu an için Apple'ın ikinci nesil iPad Air'de Touch ID'yi kullanacağına dair net bir bilgi yok ancak özellikle iOS 8 ile birlikte geliştiricilere sunulan Touch ID API'si nedeniyle ikinci nesil iPad Air'de Touch ID'nin olacağını varsayabiliyoruz.

Videodaki karşılaştırmaya baktığımızda ise ilk başta dikkat çeken özellikler demo modelin iPad Air'e göre biraz daha ince ancak biraz daha ağır olduğu denilebilir. Demo modelde ayrıca butonların da ufak tasarım değişikliğine uğramış olması dikkat çekiyor. Son olarak iPad Air'in altında çift satır olarak yer alan hoparlör çıkışları da demo modelde tek satıra düşürülmüş durumda.

Demo modeller her zaman yüzde 100 olarak ürünün son halini ifade etmese de çoğu zaman yeni nesil Apple ürünleri hakkında bir fikir veriyor. Apple'ın yeni nesil iPad Air'ı bu senenin sonuna doğru tanıtması ve yılbaşından önce piyasaya sürmesi bekleniyor.

İkinci nesil iPad Air ile orjinal iPad Air'in karşılaştırma fotoğraflarına aşağıdaki fotoğraflardan bir tanesine tıklayarak Foto Galeri'miz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Foto Galeri

iPad Air 2 ve iPad Air KarşılaştırmasıiPad Air 2 ve iPad Air KarşılaştırmasıiPad Air 2 ve iPad Air Karşılaştırması

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 6 = ?