iOS 8 Beta 2 Yayınlandı

Apple'ın World Wide Developers Conference'de (WWDC 2014) tanıttığı iOS 8 iki hafta aranın ardından ikinci beta sürümüne güncellendi. iOS 8 Beta 2 iOS 8'in ilk betasını yüklemiş olan tüm geliştiriciler ile uygun iPhone, iPad ve iPod touch'lar için OTA üzerinden yüklenebiliyor. 

iOS 8 beta 2 ile birlikte gelen yenilikler;

Podcast'ler uygulaması

Podcast'ler uygulaması iOS 8 ile birlikte işletim sistemine dahil edilmiş ve ön yüklü uygulama olarak sunuluyor. 

Safari

Yayınlanan sürüm notlarına göre Safari artık kullanıcının tıkladığında otomatik olarak App Store'a yönlenen reklamları engelliyor. 

App Store

App Store satın alımları artık (iOS 8 beta 1'de alfabetik olarak sıralanıyordu) uygulamaların satın alınma tarihine gösteriliyor. Ayrıca artık App Store'da "Ailenin Satın Aldıkları" başlığı da görülebiliyor.

QuickType klavye

Apple QuickType klavyenin, iOS 8 ile birlikte, iPhone'dan sonra iPad'de de kullanılmasına izin verdi. Ancak QuickType klavye iPad 2'de kullanılamıyor.

Parlaklık

iOS 8 beta 1'de Ayarlar > Duvar Kağıdı ve Parlaklık menüsü altında bulunan ve bir hatadan dolayı çalışmayan Parlaklık çubuğu artık çalışıyor.

Mesajlar

Mesajlar uygulamasında mavi renkle gösterilen kamera ve mikrofon butonları artık gri renge sahip. Ayrıca mesajlar uygulamasında tüm mesajlar okundu olarak işaretlenebiliyor.

Dinlemek için Yaklaştır

Mesajlar uygulamasından gönderilen sesli mesajları dinleyip yanıt verebilmeniz için Dinlemek için Yaklaştır özelliği Ayarlar > Mesajlar menüsü altında eklendi

Ev Verileri

Ayarlar > Gizlilik menüsü altına ev verilerine erişmek isteyen uygulamalar için bir seçenek eklendi

iCloud Fotoğrafları

Fotoğraflar uygulaması ilk çalıştırıldığında iCloud Fotoğrafları'nı tanıtan ve kullanmak isteyip istemediğinizi soran bir seçenek eklendi. iCloud Fotoğrafları'nın etkinleştirilmesi ile birlikte Fotoğraf yayını kaldırılıyor ve Apple'ın yeni iCloud özelliği olan iCloud Fotoğrafları sayesinde çekilen fotoğraflar ve videolar bulutta saklanmaya başlanıyor.

iOS 8 önümüzdeki sonbaharda tüm kullanıcılar için indirilebilir olacak ve yeni iCloud, fotoğraf düzenleme ve daha birçok özellikle birlikte sunulacak.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 9 = ?