Apple USB Güç Adaptörü Değiştirme Programı

Apple bugün yayınladığı bir sayfa ile Ekim 2009 ile Eylül 2012 tarihleri arasında iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S ile birlikte verilen ve ayrıca bağımsız aksesuar olarak da satılan 5W Avrupa USB güç adaptörlerini değiştirme programı başlattığını açıkladı. Değiştirme programının sebebi ise bu güç adaptörlerinin aşırı ısınarak bir güvenlik riski oluşturabilecek bir hatanın belirlenmesi olarak açıklandı. Apple tarafından açıklanan 5W USB güç adaptörlerinin bir Apple Store'a getirilmesi durumunda eski güç adaptörü ücretsiz olarak yenisi ile değiştirilecek.

Güç adaptörünü belirleme
Belirlenen sorundan etkilenen 5W USB güç adaptörleri A1300 tipi olarak açıklandı. Bu serinin dışındaki diğer adaptörlerde ise bir problem bulunmuyor. A1300 tipi adaptörleri tanımlamanın en kolay yolu ise adaptörünüzün uçları arasındaki yazılara bakmak.

A1300 model numarasını göremiyorsanız veya bu numara silinmişse yine adaptörünüzün uçları arasındaki "CE" harflerinin rengine de bakabilkirsiniz. Eğer adaptörünüzün altındaki "CE" harflerinin rengi koyu gri ise adaptörünüzün değiştirilmesi gerekmektedir.

Eğer sizin de değiştirilmesi gereken bir adaptörünüz bulunuyorsa değişim programı 18 Haziran tarihi itibariyle başlayacak. Zorlu Center Apple Store'dan randevu almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Not: Değiştirme işleminin yapılabilmesi için iPhone'unuzun seri numarasının doğrulanması gerekiyor. Lütfen değişim programından yararlanacağınız gün iPhone'unuzu da Apple Store'a getirmeniz gerekiyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 8 = ?