Yeni iPhone 6 Fotoğrafları

Apple'ın Eylül ayında piyasaya sürmesinin beklendiği iPhone 6'ya ait olduğu iddia edilen yeni fotoğraflar yayınlandı. Çin kaynaklı Weibo isimli sitede yayınlanan yeni fotoğfların öncekilerden en büyük farklılığı ön panele ait görselin yanında iPhone 5'in de yer alması ve iki cihaz arasındaki farklılıkları görebilmemiz diyebiliriz.

Ön panel fotoğrafında daha önceki söylentilerde olduğu gibi ekran çerçevesinin daha ince olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca iPhone 5 ve iPhone 5S ile karşılaştırdığımızda da Home butonu ile ekran arasındaki genişlik de daha fazla yer kazanabilmek amacıyla azaltılmış. iPhone 6'nın üst tarafında ise FaceTime kamerası ile hoparlör arasındaki genişliğin azaltılması dikkat çekiyor. Ayrıca FaceTime kamerasının çapı da önceki iPhone modellerinden daha büyük ancak bu değişimin nedeninin ön kameraya gelecek olan donanımsal bir geliştirmeden kaynaklanıp kaynaklanmadığı şu an için bilinmiyor.

iPhone 6'nın arka paneli ise önceki fotoğraflarla aynı denilebilir. Tamamen metal arka kapak üzerinde cihazın üst ve alt bölümlerinde birer kesit bulunuyor. Bu bölümlerin anten gücü ile ilgili olduğunu şu an için varsaymamız mümkün görünüyor. Tıpkı önceki söylentilerde olduğu gibi iPhone 6'nın açma/kapama tuşunun cihazın yanında olduğu fotoğraflarda oldukça belirgin bir şekilde göze çarpıyor.  Diğer yandan iPhone 6'nın iPhone 5 ve iPhone 5S'e göre çok daha ince bir cihaz olacağını biliyorduk. Yayınlanan fotoğraflar da bu söylentileri destekler nitelikte.

Apple'ın iPhone 6'yı 4.7 inçlik ekrana sahip modeli ile Eylül ayında iOS 8 yüklü olarak piyasaya sürmesi bekleniyor. Şu ana kadar herhangi bir şekilde fotoğrafı sızdırılmamış olsa da iPhone 6'nın bir de 5.5 inçlik modelinin piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 2 = ?