Apple Beats Satın Alımını Doğruladı

Geçtiğimiz haftalarda Apple'ın Beats'i satın aldığına dair birçok haber yayınlanmış ancak satın alımın detayları hakkında bir açıklama yapılmamıştı. Apple bugün Beats Electronics'i satın aldığını yayınladığı basın bildirimi ile birlikte doğruladı. Popülerliğini kulaklıkları ve hoparlörleri ile birlikte ses yazılımlarına borçlu olan Beats Electronics'in dışında ayrıca Beats Music'de Apple tarafından toplam 3 milyar dolar'a satın alındı. Satın alımın bir parçası olarak Beats Electronics'in kurucuları Jimmy Lovine ve Dr. Dre'nin de Apple'a katılacağı açıklandı.

Beats Electronics'in 3 milyar dolar'a satın alınması Apple tarihinde gerçekleşen en büyük satın alım olarak göze çarpıyor ve Apple'ın bu satın alımdan dolayı yıllık 1 milyar dolar'a yakın gelir elde etmesi bekleniyor. Apple CEO'su Tim Cook'un açıklamalarına bakacak olursak Apple Beats'i ayrı bir marka olarak tutmaya devam edecek ve Android ile Windows uygulama mağazalarından da uygulamalarını kaldırmayacak. The Financial Times'ın haberine göre Apple Beats'in abonelik hizmetini de iTunes Radio'dan bağımsız olarak kullandırmaya devam edecek.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 5 = ?