iCloud Şifrelerinizi Değiştirin

Önceki akşam birçok iOS ve Mac kullanıcısının cihazlarının hackerlar tarafından uzaktan kilitlendiğine dair haberler yayılmıştı. iPhone'umu Bul (Find My iPhone) hesapları ile yapılabilen bu işlem için Apple bugün bir duyuru yayınladı.

Yayınlanan duyuruda kullanıcıların iCloud hesaplarının güvende olduğu ve iCloud'a yönelik bir güvenlik tehdidinin olmadığı açıklandı. Ancak önlem olarak yine de kullanıcıların mümkün olan en kısa süre içinde iCloud şifrelerini değiştirmeleri ve birden fazla serviste aynı kullanıcı adı ve şifreleri kullanmamaları tavsiye edildi.

İlk olarak Avustralya'lı kullanıcıların hedef alındığı ve "Oleg Piss" isimini kullanan hacker tarafından yapılan saldırıdan çok geçmeden diğer ülkelerdeki kullanıcılar da etkilenmişti. Yapılan saldırıdan sadece belli kullanıcılar etkilenmiş olsa da hackerın nasıl bu hesapların güvenliğini ihlal ettiği şu an için belirsizliğini koruyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 9 = ?

Ramal nurullayev -- 3 yıl önce yorumladı.Benim icloud sifremi unuttum?nasil aca bilirim?yardimci olarsaniz cox mutlu olarim.
Bende ios 8.4