iPhone 6'nın Plastik Kalıpları Sızdırıldı

Nowhereelse.fr isimli Fransız sitesinin haberine göre iyi bilinen bir Çin kaynaklı forum sitesinde iPhone 6'ya ait olduğu iddia edilen kalıpların fotoğrafları yayınlandı. Yayınlanan fotoğraflardan ve açıklamalardan kalıpların ne için üretildiği anlaşılamasa da, kılıf üreticileri için ürünlerinin test edilebilmesini sağlamak amacıyla yapıldığı tahmin ediliyor.

Yayınlanan kalıplar birkaç gündür yayınlanan iPhone 6 kılıflarıyla ve diğer bilgilerle örtüşüyor. Tıpkı daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi iPod touch'a benzeyen ince ve yuvarlak köşeli bir tasarıma sahip olan kalıplarda açma/kapama tuşu da cihazın sağ yanına konumlandırılmış durumda. Elbette yayınlanan bu kalıpların daha önceki bilgiler ışığında mı yapıldığı, yoksa ilk önce bu kalıpların üretilip sonradan diğer kılıfların mı üretildiği belirsizliğini koruyor.

Daha önceden öğrendiğimize göre iPhone 6'nın kalınlığının 6mm olma ihtimali oldukça kuvvetli ancak bu fotoğrafları yayınlayan kaynağın cihazın ölçülerine dair bilgi vermemiş olmasından dolayı hala net bir bilgiye sahip değiliz. iPhone 6'nın oldukça ince olan yapısının ve değişen tasarımının dışında arka tarafında dikkat çeken bir detay daha bulunuyor. Kalıplarda arka kameranın gövdeden daha çıkık olması hemen dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Daha önceden Apple'ın iPhone 6'nın kamerasını geliştireceği tahminleri birçok analist tarafından yayınlanmış ve cihazın çok daha kaliteli fotoğraflar çekebileceği belirtilmişti. Ancak özellikle son bir haftadır yayınlanan görsellerde dual flash'ın olmaması dikkatlerden kaçmıyor. En son yayınlanan kalıp fotoğraflarında da dual flash'ın olmaması nedeniyle Apple'ın dual flash'ı iPhone 6'dan kaldırıp kaldırmayacağı merak konusu olmayı başardı.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 10 = ?