iPhone 5 Açma/Kapama Tuşu Değişim Programı

Apple Mart 2013 tarihinden önce üretilen iPhone 5'lerin açma/kapama tuşunda görülen sorunu düzeltmek için bir değişim programı başlattığını duyurdu. iPhone 5'lerin açma/kapama tuşunda görülen bu problem küçük bir yüzdeyi etkiliyor olsa da kullanıcılardan çok fazla sayıda şikayet almıştı.

Ülkemizde 2 Mayıs 2014 tarihi itibariyle başlayacak olan değişim programında problemli ve programa katılmaya uygun olan iPhone 5'lerin açma/kapama tuşu ücretsiz olarak yenisi ile değiştirilecek. Apple'ın haberinin duyurulmasının ardından bir çok haber sitesinde açma/kapama tuşu problemli iPhone 5'lerin yenisiyle değiştirileceği belirtildi. Ancak program dahilinde iPhone 5'lerin değiştirilmeyeceğinin, sadece problemli olan açma/kapama tuşunun yenisi ile değiştirileceğinin de unutulmaması gerekiyor.

Eğer sizin de iPhone 5'inizin açma/kapama tuşu arızalıysa değişim programından yararlanabilmeniz için aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Apple'ın destek sayfasındaki forma iPhone'unuzun seri numarasını yazmanız gerekiyor. Seri numaranızın kontrolünden sonra cihazınızın programa uygun olup olmadığı belirtiliyor ve cihazınızı Apple Store'a getirmeniz isteniyor.

  • Seri numaranızı kontrol etmek için gerekli forma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • iPhone 5'inizin seri numarasını Ayarlar > Genel > Hakkında menüsü altında bulabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bir mesaj alırsanız iPhone 5'iniz açma/kapama tuşu değişim programı için uygun demektir.

iPhone 5'inizi Zorlu Center Apple Store'a götürmeden önce lütfen aşağıdaki işlemleri yaptığınızdan emin olun;

  • iPhone 5'inizi iTunes veya iCloud ile yedekleyin
  • Eğer açıksa iPhone'umu Bul özelliğini Ayarlar > iCloud menüsü altından kapatın
  • iPhone 5'inizin tüm içeriğini Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil menüsünden sıfırlayın
  • iPhone 5'inizi kılıf ile kullanıyorsanız kılıfınızı çıkarın

Not 1: Eğer iPhone 5'inizi iOS 6 ile kullanıyorsanız cihazınız size geri teslim edilirken iOS 7 yüklenmiş olacak.

Not 2: Eğer iPhone 5'iniz değişim programı için uygunsa ancak açma/kapama tuşunuzda bir problem yoksa cihazınızı Zorlu Center Apple Store'a götürmeniz gerekmiyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 2 = ?