iPhone 6'nın Boyutları Sızdırıldı

UkranianiPhone isimli web sitesi aksesuar üreticilerinin kılıf ve diğer yan ürünlerinin üretiminde faydalanabilmesi için hazırlanmış olan iPhone 6 çizimlerini yayınladı. Yayınlanan çizimler geçtiğimiz haftalarda yayınlanan çizimlerle karşılaştırıldığında cihazın boyutlarını da içerdiği için iPhone 6'nın boyutları hakkında daha fazla fikir sahibi olabiliyoruz.

Yayınlanan fotoğraflardan cihazın tamamen metal kasaya sahip olacağını varsayabiliriz. Tıpkı iPhone 5 ve 5S'de olduğu gibi cihazın alt ve üst bölümlerinin ise anten yapısı ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Sızdırılan çizimlerden iPhone 6'nın uzunluğunun 138mm, genişliğinin 67mm ve kalınlığının ise 6mm olması bekleniyor. Çizimlerden çok net anlaşılamasa da Home tuşunun biraz daha küçük olduğu dikkat çekiyor. Ayrıca cihazın kasasının da tıpkı iPad'lerde olduğu gibi daha yuvarlak tasarlandığı görülebiliyor. iPhone 6'nın boyutlarını ve tasarımını bir kenara bırakacak olursak açma/kapama tuşunun tıpkı önceki söylentilerde olduğu gibi cihazın yanına konumlandırıldığı yeni yayınlanan çizimlerde de görülebiliyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 8 = ?