4.7 inç iPhone 6 Nasıl Görünecek?

Eğer tüm söylentiler doğru çıkarsa Apple ilk iPhone'dan bu yana ikinci kez ekran büyüklüğünü değiştirmeyi planlıyor. Ekran boyutundaki ilk değişiklik iPhone 5 ile birlikte gelmiş ve Apple iPhone'un ekran boyutunu 3.5 inç'den 4'inç'e çıkarmıştı. Yapılan bu değişiklik o dönemde beğenilse de zaman içinde yeterli olmadığı söylenmeye başlamış ve büyük ekranlı Android cihazlar karşısında iPhone'un en büyük eksikliklerinden bir tanesi olarak gösterilmeye başlanmıştı. Hatta Andorid cihazlara geçenlerin bir kısmının iPhone'u bırakma sebebi olarak ekran boyutunu öne çıkarması nedeniyle Apple iPhone'un ekran büyüklüğünü gerçekten bir kez daha masaya yatırmış olabilir. Son söylentiler 5.5 inçlik büyük ekrana sahip olacak olan iPhone 6'nın üretim sorunları nedeniyle gecikeceğini belirtse de 4.7 inçlik modelin Apple tarafından bu senenin sonuna doğru piyasaya süreceğini işaret ediyor. MacRumors forum üyelerinden deuxani de Apple'ın büyük ekranlı iPhone'unun nasıl görünebileceğini Android cihazlarla karşılaştırmalı olarak açıklamış.

iPhone 6'nın kenarlarının inceleceği en önemli söylentiler arasında yer alsa da Touch ID'den dolayı iPhone 6'nın 4.7 inçlik diğer Android cihazlara göre daha uzun olması beklentiler arasında yer alıyor. Elbette Apple iPhone 6'nın üst tarafı ile Touch ID'nin bulunduğu alt tarafının yüksekliğini eşit yapmamayı tercih ederek cihazın daha kısa olmasını sağlayabilir. Ancak bu durum özellikle Apple'ın tasarım stratejisine uymadığı için hem üst hem de alt tarafların aynı ölçüde olmasını beklemekteyiz.

Yükseklik olarak baktığımzda ise 5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan Nexus 5 ve 5.2 inç ekrana sahip olan LG G2 ile hemen hemen aynı olması beklenen iPhone 6'nın kontrolünün muhtemelen bu iki Android cihazdan daha kolay olacağını varsayabiliriz.

Ancak Apple'ın özellikle rekabet halinde olduğu Samsung ve HTC'nin iki Android cihazı HTC One ve Samsung Galaxy S5'den daha küçük olacağı da sızdırılan kalıp ve kılıf görsellerinden anlaşılabiliyor.

Şu ana kadar iPhone 6 ile ilgili bildiklerimiz oldukça az denilebilir. Sızdırılan bilgiler arasında, henüz söylentiden ibaret olsa da, daha yuvarlak köşelere sahip bir cihaz beklentisi olduğunu da belirtelim. Ayrıca açma/kapama tuşunun da iPhone 6'nın sağ yanına alınarak ulaşımının kolaylaştırılacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 9 = ?