Nike Giyilebilir Teknolojiler Pazarından Çekiliyor

CNET'in haberine göre Nike popüler ürünü FuelBand'ın da dahil olduğu giyilebilir teknolojiler pazarından çekilmeye karar verdi. Şirketin bu kararı vermesinin altında ise fitness yazılımlarının daha istikrarlı bir geleceği olduğunu düşünmesi yatıyor. Nike'ın giyilebilir teknolojiler pazarından çekilmeye karar vermesi ile birlikte bu bölümde çalışan 70 kadar çalışanının çoğu da işsiz kalacak.

Nike'ın giyilebilir tkenolojiler pazarından çekileceği haberi Apple'ın iOS 8'i ve Helthbook uygulamasını tanıtmasının beklendiği World Wide Developers Conference'ı duyurmasından sadece birkaç hafta sonra geldi. Apple'ın aynı zamanda WWDC 2014'de bu senenin sonuna doğru piyasaya sunulması beklenen iWatch'ı da tanıtmasının beklendiğini hatırlatalım. Elbette Nike'ın yeni stratejisi için iWatch'dan ziyade Healthbook ve benzeri ürünlerle rekabet olarak etmek olarak görebiliriz. Nike'ın fitness yazılımları konusunda rekabetini sağlamlaştırmak için bu senenin sonuna doğru Nike+ hizmeti için bir API yayınlaması da beklentiler arasında bulunuyor.

Nike ile Apple uzun bir süreden bu yana özellikle iPod'larda Nike+ konusunda iş birliği içindeler. Ayrıca iOS cihazlar için de birçok Nike+ aksesuarı satılıyor ve popülerliğini de korumaya devam ediyor. CNET'in heberinde belirttiği gibi Tim Cook'un Nike'ın hem yönetim kurulunda yer alması hem de bir FuelBand kullanıcısı olmasından dolayı bu senenin sonuna doğru iWatch için Apple ile Nike bir iş birliğine de gidebilir.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 4 = ?