Yeni Nesil iPad Air'in Ön Paneli Sızdırıldı

Bugün Hollanda kaynaklı Onemorething isimli web sitesinde gelecek nesil iPad Air'ın ön paneline ait olduğu tahmin edilen fotoğraflar yayınlandı. Sitenin verdiği bilgilere göre fotoğrafar Çin'de bağlantıları bulunan ve güvendikleri bir Hollanda'lı kaynaktan elde edilmiş. Fotoğrafları incelediğimiz zaman şu anda piyasadaki iPad Air'de olmayan bir özellikle karşılaşıyoruz. Bu özellik için LCD katmanının camın içine işlenmiş olması denilebilir. Ayrıca yeni nesil iPad Air'de konnektörlerin piyasada olan iPad Air'den daha farklı bir yere konumlandırılmış olduğu da görülebiliyor. LCD katmanının ekranla birleştirilmesi iPad Air 2'nin çok daha ince olacağı anlamına gelebilir. Ancak elbette Apple yaklaşık 1.5 mm'lik bu katman sayesinde iPad Air 2'nin pilini çok daha büyük bir pille değiştirme şansına da sahip olabiliyor.

Fotoğraflarda görüntülenen ekranların nerede üretildiği şu an için belli olmasa da bu ön panellerin ön prototipler olduğunu da düşünebiliriz. Şu ana kadar yeni jenerasyon iPad Air ile ilgili çok az söylenti yayınlandığından dolayı genel olarak A8 işlemciye ve Touch ID'ye sahip olacağı beklentiler arasında yer alıyor. Apple'ın iPad ekran boyutlarına bir yenisini daha ekleyeceği ve 9.7 inçlik ekrandan daha büyük bir iPad daha piyasaya süreceği söylentileri de zaman zaman yayınlanmaya devam ediyor. Ancak şu ana kadar bu bilgileri destekler bir kanıt elde edilemedi.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 1 = ?