Shazam iOS'e Dahil Oluyor

Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre Apple ve Shazam iOS'e özgün bir müzik tanımlama uygulaması için bir araya geliyor. iOS'e eklenecek olan bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar o anda çalan şarkıyı hangi şarkıcının söylediğini ve şarkının adını kolayca bulabilecekler. Ayrıca iTunes Müzik üzerinden dinlenilen şarkı kolayca satın alınabilecek veya iTunes Radyo üzerinden yeni bir istasyon oluşturulabilecek.

Elde edilen bilgilere göre müzik tanımlama servisi Podcast ve iTunes U uygulamaları gibi farklı birer uygulama olarak App Store'da yer almayacak ve doğrudan iOS'e entegre edilecek. Şu ana kadar müzik tanımlama sisteminin iOS 8'e entegre edilip edilmeyeceği ile ilgili bir bilgi gelmedi ancak Apple'ın böyle bir planı varsa elini çabuk tutmalı çünkü WWDC 2014'e oldukça az zaman kaldı.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 5 = ?