iPhone 6 Ön Paneli Sızdırıldı

İki gündür üst üste yayınlanan ve iPhone 6'ya ait olduğu iddia edilen üretim kalıplarından sonra bugün de iPhone 6'ya ait olduğu iddia edilen bir ön panelin fotoğrafı yayınlandı. İlk kez yine Çin kaynaklı bir forumda yayınlanan fotoğraf farkedilmesinin ardından hızla paylaşılmaya başlandı. iPhone 5S ile yanyana duran iPhone 6 ön panelinin ekranının farkedilir ölçüde büyük olduğu hemen anlaşılıyor. 4.7 inç büyüklüğe sahip olduğu tahmin edilen ekran daha önceki söylentileri de destekler nitelikte.

Ekran boyutunu saymazsak iPhone 6'nın ön tasarımı iPhone 5S ile neredeyse aynı görünüyor. Elbette büyüyen ekran boyutlarının yanı sıra kenar çerçeveleri biraz daraltılmış ve ön kamera biraz daha yukarıya konumlandırılmış durumda. 

iPhone 6'nın ön paneline ait olduğu iddia edilen fotoğrafın haricinde bugün Fransız kaynaklı Nowhereelse sitesi de iPhone 6'ya ait olduğunu iddia ettiği pillerin fotoğraflarını yayınladı. Fotoğraflarda görünen pillerin iPhone 6'ya ait olup olmadıkları henüz bilinmiyor ve üzerlerinde de hangi cihaza ait olduklarını gösteren veya özellikleri hakkında bilgi alabileceğimiz hiçbir işaret bulunmuyor.

Özellikle son bir haftadır önceki söylentileri biraz da olsa doğrulayan fotoğraflar yayınlanmaya başladı. iPhone 6 tanıtımı yaklaştıkça cihazın hem teknik hem de tasarımsal olarak daha fazla özelliğinin açığa çıkmasını bekliyoruz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 9 = ?