Safari Güncellendi [7.0.3]

Apple OS X Mavericks için Safari'yi 7.0.3 sürümüne güncelledi. Güncelleme hata ve güvenlik geliştirmelerinin haricinde Safari Push Notifications ile ilgili geliştirmeler de içeriyor. Safari 7.0.3 ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise yeni alan adları ile uyumluluk olarak açıklandı. Örnek olarak artık Safari .camera uzantılı domainleri de tanıyor ve istenilen web sayfasını arama yapmadan açabiliyor.

Safari 7.0.3 sürümüne ait notları aşağıda bulabilirsiniz;

Safari 7.0.3 güncelleme tüm OS X Mavericks kullanıcıları için önerilir ve uyumluluk, kararlılık ve güvenlik ile ilgili iyileştirmeler içerir. Bu güncelleme:

  • Arama ve adres alanının, Return tuşuna basılmadan önce web sayfasını yüklemesine veya arama terimini göndermesine neden olan bir sorunu düzeltir
  • Web Sitelerinde kredi kartını otomatik doldurma uyumluluğunu artırır
  • Web sitelerinden anında iletilen bildirimler alınmasını engelleyen bir sorunu düzeltir
  • Genel üst dzey alan adlarına sahip web sayfaları desteğini ekler
  • Safari sandbox işlemlerini güçlendirir
  • Yakın zamandaki güvenlik yarışmalarında tanımlanmış birçok sorun da dahil olmak üzere güvenlikle ilgili sorunları düzeltir
  • Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili ayrıntılı bilgiler için, lütfen şu siteyi ziyaret edin: http://support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=tr_TR

Safari 7.0.3 sürümünü Mac App Store üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 3 = ?