Apple İşlemci Üreticisi Renesas Electronics'i Satın Alıyor

Japon kaynaklı Nikkei tarafından yayınlanan habere göre Apple akıllı telefon ekranları için işlemci üreten Renesas Electronics'i satın almak için görüşmelere başladı. Renesas Electronics tarafından üretilen işlemciler iPhone'ların likit kristal ekranlarında kullanılıyor, resimlerin daha keskin olmasını sağlıyor ve pil ömrünü geliştiriyor.

Renesas Electronics Renesas, Sharp ve Powerchip ortaklığında kurulan bir firma olma özelliğinin yanı sıra, akıllı telefonlar gibi küçük ekranlar için çip üretiminde dünyanın önde gelen firmalarından da birisi olma özelliğini taşıyor. Yayınlanan habere göre Apple Renesas Electronics'in yüzde 55 hissesine karşılık şirkete 479 dolarlık bir teklif sundu.

Satın alma teklifi ile ilgili haber yayınlandıktan sonra Renesas Electronics'den de bir basın duyurusu yayınlandı. Yayınlanan duyuruda şu anda söylenti durumunda olan bu teklif inkar edilmezken, kabul de edilmedi.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 11 = ?