Apple App Store Fiyatlarının Güncelleneceğini Duyurdu

Apple geliştiricilere gönderdiği bir e-posta ile App Store fiyatlarının kur değişimlerine bağlı olarak güncelleneceğini duyurdu. Bilindiği üzere Amerika App Store'da 0.99 dolar olan bir uygulamayı Türkiye App Store'dan 0.99 TL'ye almak mümkün olabiliyor. Dolar ile TL arasında kur farkı olmasına rağmen Apple uzun bir süre bu farklılığı uygulama fiyatlarına yansıtmamıştı. Ancak son gönderdiği e-posta ile aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelerde değişiklikler olacağı belirtildi.

Kur farklılıklarından dolayı App Store fiyatları artacak olan ülkeler;

  • Avustralya
  • Hindistan
  • Endonezya
  • Türkiye
  • Güney Afrika

Kur farklılıklarından dolayı App Store fiyatları düşecek olan ülkeler;

  • İsrail
  • Yeni Zelanda

Apple'ın e-postasında açıkladığı üzere 24 saat içinde App Store fiyatlarındaki güncelleme tamamlanmış olacak ve kullanıcılar uygulamaları yeni fiyatlarıyla satın alabilecekler.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 8 = ?