iPhone 6 Üretimi Başlıyor

Commercial Times'da yayınlanan bir habere göre Apple'ın tedarikçilerinden Pegatron Çin'de bulunan tesislerinde iPhone 6 üretimine ikinci çeyrekte başlamayı planlyor.

Şu an için Pegatron tesislerinde iPhone 5C ve iPad mini üretimleri yapılmaya devam ediliyor. Pegatron yeni fabrikası ve çalışanları ile birlikte iPhone 6 üretimlerinin yarısını almayı hedefliyor ve bunun için yeni bir anlaşma yapmak istiyor. Diğer yandan Apple'ın ana tedarikçisi ve iPhone 5S üretiminde kullandığı Foxconn'daki üretimini azaltıp azaltmayacağı ise bilinmiyor.

Apple'ın iPhone 6'yı iki farklı ekran modelinde üreteceği söylentilerinden dolayı Pegatron'un da üretimin bir kısmını alma ihtimali bulunuyor. Ancak şimdiye kadar Pegatron'un bu üretim için ne kadar çalışan işe aldığını ya da ne kadar üretim yapacağını bilemiyoruz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 3 = ?