iPad için Microsoft Office 27 Mart'ta Duyurulacak

Yıllardır üzerinde çalışılan ve iPad'de olmamasının Microsoft'a maliyetinin yıllık 2.5 milyar dolar olduğu belirtilen Office paketi en sonunda resmi olarak tanıtılacak. The Verge tarafından yayınlanan rapora göre Microsoft iPad için Office paketini 27 Mart'ta düzenleyeceği medya etkinliği ile birlikte duyuracak ve kullanıma sunacak.

Microsoft geçtiğimiz sene Office 365 paketi dahilinde kullanılabilen iPhone uygulaması için Office 365 aboneliği gerektiğini belirtmişti. Kaynaklar iPad versiyonunda da yine Office 365 aboneliğinin zorunlu olacağını belirtiyorlar.

Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella'nın mobil cihazlar ve bulut hizmetlerine önem veren stratejisi oldukça etkili olmaya başlamış gibi görünüyor. Microsoft bu stratejinin bir ürünü olarak geçtiğimiz günlerde Microsoft'un not uygulaması OneNote'un Mac uygulamasını Mac App Store'da yayınlamıştı. Ayrıca önümüzdeki aylarda Mac için Office'in de yenilenmesi ve kullanıma sunulması bekleniyor.

Aşağıda Microsoft çalışanlarından bir tanesinin paylaştığı iPad için Office paketinin ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 1 = ?

Hakan Yücel -- 4 yıl önce yorumladı.Mac office 365 hediye gelmişti. Bir hafta sonra iptal ettirdim. Office 365, 364,363 her gün adı değişiyor gibi geldi. O kadar para ver bir yıl sonra kullanama. Sanki antivirüsde her gün güncelleme yapıyorlar. Bana Pages yeter.