Apple Mac Pro için Windows 7 Desteğini Durduruyor

Apple yayınlamış olduğu destek makalelerinde 2013 Mac Pro'da bulunan Boot Camp için Windows 7 desteğini durduracağını ve bundan sonra sadece Windows 8 ve üstüne destek vereceğini açıkladı.

Apple'ın Mac Pro için neden Windows 7 desteğini durdurduğu bilinmiyor ancak bu hamlenin yavaş yavaş diğer Mac bilgisayarlarda da gerçekleştirilebileceği düşünülüyor. Boot Camp sayesinde kullanıcılar Mac bilgisayarlarına Windows işletim sistemini kurarak gerekli olan sürücüleri yükleyebiliyor ve ayarları yapabiliyorlar.

Apple'ın 2013 Mac Pro için Windows 7 desteğini durdurmuş olması elbette Mac'lerine Windows 7 yükleyen kullanıcılar için kötü bir haber. Windows 8 2012 yılından bu yana kullanılıyor olmasına rağmen, Windows 8.1 de dahil olmak üzere pazarda henüz yüzde 10,68'lik bir kullanım oranına sahip.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 11 = ?