iOS 8'e Ait Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

Apple'ın önümüzdeki yaz tanıtılması ve geliştiriciler için kullanıma sunulması beklenen iOS 8'e ait olduğu iddia edilen ekran görüntüleri sızdırıldı. Apple iCloud'u ilk olarak tanıttığı zaman amaç iOS cihazlarının hem bulut hem de Macintosh bilgisayarlarla olan senkronizasyonunu sağlamaktı. Geçen yıllar içinde Apple yaptığı geliştirmelerle bu amacına oldukça yaklaştı ve sistemin neredeyse sorunsuz olarak çalışmasını sağladı diyebiliriz.

Sızdırılan ekran görüntülerine baktığımızda Apple'ın birer Mac uygulaması olan TextEdit ve Preview'ın da iOS versiyonlarını çıkarmaya hazırlandığını görebiliyoruz. 9to5mac'in ekran görüntülerini sızdıran kaynaklardan elde ettiği bilgilere göreyse bu uygulamalar Mac versiyonlarındaki özelliklerin tamamına sahip olmayacaklar. Amaçları iCloud'da depolanan PDF ve diğer dosya türlerine daha kolay ulaşım ve düzenleme imkanı verecek olan uygulamalar için henüz iCloud tarafında bir değişiklik ise görünmüyor. Elbette Apple TextEdit ve Preview uygulamalarının da muhtemelen logolarını yeniden tasarlayacak ve iOS 7 ile birlikte geçilen düz tasarıma uyumlu olmasını sağlayacaktır.

TextEdit ve Preview uygulamalarının haricinde Weibo'da paylaşılan yeni ekran görüntülerinde ise HealthBook ve Tips uygulamaları dikkat çekiyor. HealthBook'un zaten Apple'ın iWatch ile birlikte senkronize çalışması beklenen sağlık uygulaması olduğunu daha önceki haberlerimizde de paylaşmıştık. Tips uygulamasının ise ne olduğu şu an için bilinmiyor. Adından hareketle Tips uygulamasının da kullanıcılar için ufak ipuçları barındıran bir uygulama olacağını varsayabiliriz.

Son olarak Weibo'da paylaşılan ve iPhone'un Hakkında ekranına ait olan ekran görüntüsünde ise çalışan sistemin iOS 8 olduğu dikkat çekiyor. iOS 8'in lansmanı yaklaştıkça yeni işletim sistemi, iCloud entegrasyonu ve yeni uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilecek gibi görünüyoruz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 7 = ?