iTunes Radyo Tek Bir Uygulama mı Olacak?

Apple'ın online müzik hizmeti iTunes Radyo'yu iOS 7 ile birlikte kullanıma açmasının ardından kullanıcı sayısı her geçen gün büyümeye devam ediyor. En son yapılan araştırmalara göre Amerika'da en popüler üçüncü online müzik hizmeti olmayı başaran iTunes Radyo'yu Apple iOS 8'de tek başına bir uygulama olarak yayınlayabilir. Apple'ın planlarını paylaştığı kaynaklara göre ilk başta iPhone, iPad ve iPod touch'larda Müzik uygulamasının içine dahil edilen iTunes Radyo'nun uygulaması için testler başladı bile.

Apple'ın iTunes Radyo'yu tek başına bir uygulama olarak sunmasının ardından kullanım oranının daha da artacağı tahmin ediliyor ve bu durumun iki temel sebebi var; Birincisi kullanıcıların iTunes Radyo'ya ulaşması ve kullanması çok daha kolay olacaktır. İkincisi ise Pandora, Spotify ve iHeartRadio gibi ayrı bir uygulama olarak kullanıcıların daha fazla dikkatini çekecektir. Apple daha önce de iOS 5 ve iOS 6 sürümlerinde benzer şekilde popüler olan uygulamalarını iPod uygulamasının içinden ayırmış ve iPod uygulamasının adını Müzik olrak değiştirmişti. Daha önceden iPod uygulamasının içinde bulunan Videolar ve Podcast'ler ise ayrı birer uygulama olarak kullanıma sunulmuştu.

iTunes Radyo'nun ayrı bir uygulama olarak sunulmasının dışında Apple, uygulamanın daha hızlı yayılması için dünya genelinde daha fazla ülkede hizmet vermek için de girişimlerini sürdürüyor. 2013 yılının Eylül ayından bu yana Amerika'da hizmet veren iTunes Radyo 2014 yılının başında Avustralya'da da kullanıma sunulmuştu. Apple'ın gelecek planlarının içinde iTunes Radyo'yu Yeni Zelanda, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerde de kullanıma sunma çalışmaları bulunuyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 11 = ?