Apple iPhone 6'da iPhone 5C ve iPod Nano'dan mı Esinlenecek?

iPhone 5S ve iPhone 5C tanıtımlarından önce bile söylentileri olan büyük ekranlı iPhone için Mac Otakara bugün yeni bir iddia yayınladı. İddianın kaynakları Apple'ın büyük ekran iPhone'unu iPhone 5C'nin yerine piyasaya süreceğini ve 4.7 inç ile 5.7 inçlik iki farklı ekran boyutuna sahip olacağını belirtti.

Apple'ın iPhone 5S'deki ölçüleri koruyarak iPhone 5C yerine daha büyük ekranlı iki iPhone modeli çıkarma ihtimali daha önce de söylentiler arasında yer alıyordu. Ancak Mac Otakara'nın kaynaklarına göre Apple büyük ekranlı iPhone modellerinin tasarımlarında iPhone 5C'den oldukça esinlenecek. Arka kapaktaki oval yapı, tuş tasarımları ve mikrofon/hoparlör çıkışlarının iPhone 5C'ye benzer olması beklenen büyük ekranlı iPhone'larda yedinci nesil iPod nano'da olduğu gibi aluminyum bir arka kapak kullanılma ihtimali de söylentiler arasında yer alıyor.

Kaynaklar ayrıca 4.7 inç büyüklükteki iPhone'un 14x7 cm, 5.7 inç büyüklükteki iPhone'un ise 16x8 cm olacağını iddia ediyorlar. Her iki iPhone'un da 7 mm ila 7.5 mm kalınlığında olacağı da raporlara dahil edilmiş durumda. Apple'ın bu senenin sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenen iPhone modellerinin tasarımlarını bitirmiş olduğunu varsayarsak, Mac Otakara'nın kaynaklarının ilk prototipleri mi gördüğünü yoksa cihazların son halleri ile ilgili bilgilere mi sahip olduklarını şu an için bilemiyoruz. Apple'ın iPhone 6 için çerçevesiz ekrana sahip bir tasarım üzerinde çalıştığı ve cihazın kamerasının 10 mp olacağı söylentileri sürekli olarak gelmeye devam ediyor. Mac Otakara'nın da geçtiğimiz sene iPhone 5S'de kullanılan dual flash ile ilgili doğru tahminlerde bulunması kaynaklarının güveniliriğini artırıyor. Elbette ki iPhone'ların son hallerine ait görseller sızdırılmadıkça gerçek tasarımları ile ilgili tam bilgilere erişmemiz mümkün olmayacak.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 6 = ?

Mustafa -- 4 yıl önce yorumladı.Her seyden önce beni asil ilgilendiren pil gücü..Yine 2500 mAh altinda bir pil gücü iphone 6 icin cok büyük bir dezavantaj olur...


Artik bu soruna son vermeleri gerekir , yoksa piyasaya cikmis vede cikacak olan rakiplerinin yüzünü güldürecektir,,,Saygilarimla