iTunes Radyo Amerika'da Üçüncü En Popüler Servis

Statista'nın online müzik servisleri ile ilgili olarak 12 yaş ve üzerindeki 2.023 Amerika'lı ile yaptığı anket sonuçlarının raporu yayınlandı. Rapora göre geçtiğimiz Eylül ayındaki iOS 7 lansmanının ardından duyurulan iTunes Radyo geçtiğimiz süre içinde 20 milyondan fazla kullanıcısı ile Amerika'da üçüncü en popüler online müzik servisi konumuna ulaşmayı başardı.

Pandora ve iHeartRadio'nun ardından üçüncü sırada bulunan iTunes Radyo 20 milyonun üzerindeki kullanıcısıyla pazardan yüzde 8'lik pay alıyor. Birinci sıradaki Pandora'nın oranı ise yüzde 31 olarak belirlenirken, rakiplerine göre açık ara önde olduğunu da belirtmekte fayda var. iHeartRadio'nun pazardan aldığı oran ise yüzde 9 ile ikinci sırada kalmasına olanak sağlıyor.

Kullanıcıların ücretsiz müzik servisleri arasında ücretsiz ve kolayca geçiş yapabilmeleri sayesinde iTunes Radyo'nun da popülerliği büyük bir hızla artıyor. Yılın ikinci çeyreğinde iTunes Radyo'nun iHeartRadio'yu geçerek ikinciliğe yerleşmesi de beklentiler arasında yer alıyor. Apple'ın geçtiğimiz ay Avustralya'da kullanıma sunduğu iTunes Radyo'yu önümüzdeki aylarda birçok ülkeye açması ve kullanıma sunması bekleniyor. Kullanıcılar iTunes Radyo'yu ücretsiz olarak ancak reklamlarla dinleyebiliyor veya iTunes Match'e abone olarak tamamen reklamsız olarak servisten yararlanabiliyorlar.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 3 = ?