iPhone Air Konsept Tasarımı

Apple'ın bu yıl sonunda piyasaya sürmesinin beklendiği yeni iPhone'un ismi olduğu kadar teknik özellikleri ve ekran boyutları da merakla bekleniyor. Ekranının en az 4.7 inç ve safir kristal olması beklenen yeni iPhone'da 1920x1080p'lik bir çözünürlük ve Retina ekran için çok daha fazla piksel olması da beklentiler arasında yer alıyor.

Yeni iPhone'un adının iPhone 6 mı yoksa iPad'de olduğu gibi iPhone Air mı olacağı merak edilirken tasarımcı Sam Beckett hazırlamış olduğu konsept videosunu yayınladı. Videoda adını iPhone Air olarak koyduğu yeni iPhone'un ekranı, iPhone 5S'den yüzde 8 daha büyük ve Retina ekranı sayesinde yüzde 68 daha piksele sahip. Konsept tasarım videosundaki iPhone Air'in aynı zamanda 1920x1080p çözünürlükte 4.7 inçlik bir de ekranı bulunuyor. Donanımsal olarak A8 işlemciye ve Corning Gorilla Glass yerine safir kristal cam kullanan iPhone Air aynı zamanda 10 mp'lik bir de kameraya sahip.

Tasarımcı Sam Beckett iPhone Air tasarımında iPhone 5S'den esinlenmiş olsa da Apple'ın yeni iPhone için nasıl bir tasarım hazırladığı da oldukça büyük merak konusu. Apple'ın iPhone lansmanına yaklaştıkça bu tür videolardan ve belki de sızdırılan prototiplerden çok daha fazla detay öğrenme şansına sahip olabileceğiz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 10 = ?