Apple Burstly'i Satın Aldı

Apple popüler beta test platformu TestFlight'ın sahibi olan Burstly'i satın aldı. Satın alma Apple tarafından re/code'a doğrulanmış olsa da fiyat konusunda bir açıklama yapılmadı. TestFlight geçtiğimiz Çarşamba Android ürününe devam edilmeyeceğini ve bundan sonra beta test SDK'sı için yeni müşteri alınmayacağını, eski TestFlight müşterilerinin ise ürünü kullanmaya devam edebileceklerini açıklamıştı.

Geliştiricilerin uygulamalarını App Store'da yayınlamadan önce beta testlerini yapmak için kullandıkları servisin satın almanın ardından servisi durdurması ise kullanıcılar tarafından Apple'ın servisi neden kendi platformu içinde devam ettirmediğinin sorulmasına neden oldu. Elbette Apple'ın zaman zaman bu tür küçük teknoloji şirketlerini satın aldığı ve gelecek planlarından bahsetmediği düşünülecek olduğunda şu an için bu sorunun cevabını bilemiyoruz. Ancak Apple'ın gelecekte TestFlight ve Burstly'nin diğer hizmetlerini geliştiriciler için kendi ekosistemi içinde sunacağını varsayabiliriz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 5 = ?