iPhone 6'nın Ekran Boyutları ile İlgili Yeni Bir İddia

Taiwan Economic Daily News'ın haberine göre Apple daha önceden de belirtildiği gibi iPhone 6'da 4.7 inç ve 5.6 inç büyüklüğünde iki farklı ekran kullanmayı planlıyor. Bu yılın sonuna doğru tanıtımının yapılması beklenen büyük ekranlı iPhone 6'ların yılın son çeyreğinde piyasaya sürüleceği ise tahmin ediliyor.

Yayınlanan haberde buraya kadar söz edilen tüm bilgiler daha öncekilerle benzerlik taşıyor ancak haberin devamında Apple'ın sadece 5.6 inç büyüklüğüne sahip ekranında safir kristal cam kullanacağı, 4.7 inçlik modelde ise iPhone 5S ve iPhone 5C'de olduğu gibi Corning Gorilla Glass ekrana yer vereceği belirtiliyor.

Safir kristal camların üretim zorluğu, maliyeti ve safir kristal camların iWatch'da da kullanılmasının beklendiği göz önüne alındığında Apple'ın iPhone 6 için üretmek istediği miktarı lansmana kadar yetiştirmesi zor görünüyor. Bu nedenle sadece en büyük ekranlı iPhone 6 modelinde safir cam kullanma isteğinin kulağa çok mantıksız geldiğini söyleyemeyiz. Haberde yer alan iddialardan bir tanesinde ise Apple'ın 5.6 inç büyüklüğündeki iPhone modelinin bir "deneme" modeli olmasından dolayı adının iPhone olmayacağı ve tanıtımlarda kullanılmayacağı belirtiliyor. Apple'ın zaten iPhone 5S ve iPhone 5C'de iki farklı modeli denemiş olmasından dolayı bu iddiaya katılmamakla birlikte haberde bahsedilen iPhone 6 modellerinin piyasaya sürülmesi durumunda Apple tarafından her iki modelin de reklam yüzü olarak kullanılacağını tahmin ediyoruz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 10 = ?