Apple Safir Ekranlı İki Yeni iPhone Piyasaya Sürecek

Bir yıldan uzun süredir Apple'ın büyük ekranlı iPhone'ları test ettiğine dair söylentiler yayınlanmaya devam ediyor. Bu söylentilere bir yenisini de South China Morining Post ekledi ve Apple'ın biri 4.7 inç diğeri ise 5.5 inç büyüklüğünde, düz safir kristal ekrana sahip iki yeni iPhone modelini önümüzdeki Eylül ayında piyasaya süreceğini belirtti.

SCMP yayınlamış olduğu haberini Apple'ın ilk prototiplerini görmeyi başaran endüstriyel kaynaklarına dayandırıyor ve her iki cihazda da piksel yoğunluğunun 326 ppi'dan 441 ppi'a çıkartılacağını belirtiyor. Haberin devamında ise önceki söylentilerden farklı olarak Apple'ın yeni iPhone modellerinde kavisli cam yerine düz camı tercih edeceğinden ve ekranın safir kristalden üretileceğinden bahsediliyor. Ayrıca iPhone 5C'nin piyasadan kaldırılacağından da söz eden SCMP iPhone 5S'in daha ucuza imal edilerek iPhone 5C ile yer değiştireceğini iddia ediyor.

Apple'ın geçtiğimiz hafta Arizona'da yüksek miktar safir kristal cam üretmek için harekete geçmiş olması SCMP tarafından yayınlanan söylentilerin doğru olma ihtimalini barındırıyor. Ayrıca bir süredir yayınlanan söylentilerde de Apple'ın iPhone 6'da çerçevesiz ekran kullanmayı tercih edeceği yer alıyordu. Apple'ın Arizona'da gerçekleştireceği üretimi göz önüne alıdığımızda henüz iPhone 6 lansmanına aylar olduğu için yeterli miktarda ekran üretilmesi mümkün görünüyor. Apple elbette ki bu fabrikada iWatch için de safir kristal ekran üretmek istiyor olabilir. Bu durumda iPhone 6 için farklı tedarikçilerle de anlaşması gerekecektir ve kısa süre içinde bu anlaşmalar yapılırsa biz de bu durumdan haberdar olabileceğiz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 9 = ?