Amerika App Store Hesabı Nasıl Alınır?

Türkiye'deki kullanıcıların büyük bölümü Türkiye'den aldıkları kredi kartlı veya kredi kartsız Apple ID'leri ile iTunes Store ve App Store gibi tüm mağazaları kolayca kullanabiliyorlar. Ancak bazı kullanıcılar Türkiye App Store'da olmayan bazı uygulamaları indirmek istediklerinde sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu sorunların en büyük nedeni Türkiye'den alınan Apple ID'si ile Amerika veya diğer ülkelerin mağazarından alışveriş yapılamıyor oluşu. Aşağıda Amerika App Store'dan uygulama indirebilmek için Amerika Apple ID'sinin nasıl alınabileceğini görebilirsiniz.

Türkiye iTunes mağazalarında kullanmak için Türkiye'den Apple ID almak istiyorsanız "iTunes Üzerinden Kredi Kartsız Apple ID Nasıl Alınır?" başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

 • Öncelikle kayıtlı olduğunuz ülkenin Apple ID'sinden çıkış yapın
 • Daha sonra iTunes'da sol tarafta bulunan iTunes Store butonuna tıklayın ve en altta bulunan Türk Bayrağı'na (hangi ülkenin mağazasındaysanız aşağıda o ülkenin bayrağını görürsünüz) tıklayın.

 • Açılan sayfadan aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Amerika'yı (United States) seçin

 • Amerika iTunes Store sayfasına geçtiğinizde üstte bulunan App Store butonuna tıklayın
 • Sağ tarafta bulunan en popüler uygulamaların gösterildiği sütunda Top Free Apps başlığı altından herhangi bir uygulamanın üzerine gelin ve Free butonuna tıklayın
 • iTunes'a giriş yapmanızın istendiği bir pencere açılacak, bu pencerede en altta bulunan Apple Kimliği Yarat butonuna tıklayın

 • iTunes tanıtım sayfasına en alt sağda bulunan Continue butonuna tıklayarak devam edin

 • iTunes gizlilik sözleşmesinin bulunduğu sayfada "I have read and agree to these terms and conditions" seçeneğini işaretleyin ve sağ alt köşede bulunan Agree butonuna tıklayın

 • iTunes hesabınız için gerekli olan email ve şifre gibi bilgileri doldurduktan sonra en alt sağda bulunan Continue butonuna tıklayarak sonraki sayfaya geçin

 • Açılan sayfada Payment Type bölümünden None seçeneğini işaretleyin
 • Billing Address bölümünde ise bir Amerika adres ve telefon bilgisi girmeniz istenecek. Eğer bir Amerika adresiniz varsa bu bölüme adresinizi girebilirsiniz. Bir Amerika adresiniz yoksa bu bölümü aşağıdaki bilgilerle doldurabilirsiniz.

Title: Mr.
First name: Adınızı yazabilirsiniz
Last name: Soyadınızı yazabilirsiniz
Street: Paradise Rd
Apt., suite, bldg.: Boş bırakabilirsiniz
City: Las Vegas
State: NV
Zip: 89118
Area code: 702
Phone: 1111111

 • Gerekli olan bilgileri yukarıdaki gibi doldurduktan sonra Create Apple ID seçeneğine tıklayarak sonraki pencereye geçin

 • Hesabınızın oluşturulduğuna dair kaydolurken belirttiğiniz email hesabınıza bir onay e-postası gönderilecek. Mail hesabınıza giriş yapın ve Apple tarafından gönderilen onay email'inde bulunan Verify Now seçeneğine tıklayın

 • Son olarak iTunes'da açılan son onay penceresinde de OK butonuna tıklayın


Artık Amerika Apple ID'nizi kullanarak Amerika App Store üzerinden uygulamaları indirebilirsiniz

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 4 = ?

ELİF ŞAHİN -- 3 yıl önce yorumladı.Bu şekilde adres aldığımız zaman indirdiğimiz uygulamalar, diğer adresimizle giriş yaptığımızda silinmez mi?

hüseyin gacaloğlu -- 4 yıl önce yorumladı.o değilde ıphone 6nın tam fiyatı nedir acaba