Devam Eden Mail Sorunlarına Geçici Çözüm

Mac OS X 10.9 Mavericks'in yayınlanmasından bu yana Mail uygulamasını kullanan kullanıcıların yaşadığı problemler devam ediyor. Apple her ne kadar Mavericks 10.9.1 ile birlikte bu problemleri bir noktaya kadar düzeltmiş olsa da kullanıcılar tarafından gelen raporlar bazı durumlarda Mail uygulamasını kapatıp yeniden açmadan yeni e-posta alınmadığını belirtiyor. Apple'da problemlerden haberdar olduğunu ve en kısa süre içinde bu problemleri düzelteceğini daha önceden açıklamış hatta Mavericks 10.9.2'nin beta sürümlerinde de geliştiricilerden özellikle Mail uygulamasına odaklanmalarını istemişti.

Apple kullanıcılardan sürekli gelen şikayetler ve devam eden problemler nedeniyle bu sorunları geçici olarak çözen garip bir çözüm yayınladı. Apple'ın yayınladığı çözüm Mail uygulamasını kapatmak zorunda kalmadan yeni e-postaların nasıl alınabileceğini özetliyor. Eğer siz de Mail uygulamasında benzer bir problem yaşıyorsanız aşağıdaki yöntem ile birlikte Mail uygulamasını kapatmak zorunda kalmadan yeni e-postalarını almaya devam edebilirsiniz.

Çözüm 1

  • Posta Kutusu menüsüne girin ve açılan pencereden ilk olarak Tüm Hesapları Çevrimdışı Yap seçeneğine tıklayın
  • Tekrar Posta Kutusu menüsüne girin ve açılan pencereden Yeni Postayı Al seçeneğine tıklayın

Çözüm 2

Eğer bu yöntem çok uzun geliyorsa aşağıda yöntemi kullanarak tüm Hesapları Çevrimdışı Yap ve Yeni Postayı Al seçeneklerine ait ikonları araç çubuğuna yerleştirerek çok daha hızlı bir şekilde, Mail uygulamasını kapatmak zorunda kalmadan e-postalarınızı alabilirsiniz.

  • Görüntü menüsüne girin ve açılan pencereden Araç Çubuğunu Özelleştir seçeneğine tıklayın.

  • Araç çubuğu düzenleme penceresi ekrana geldiğinde Tüm Hesapları Çevrimdışı Yap ve Postayı Al ikonlarını tutarak aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi araç çubuğuna sürükleyip bırakın
  • Son olarak sağ alt köşede bulunan Bitti butonuna tıklayarak pencereyi kapatın
  • Artık Tüm Hesapları Çevrimdışı Yap ve Postayı Al butonları araç çubuğuna yerleştiği için her seferinde Posta Kutusu menüsüne girmek zorunda kalmadan yeni postalarınızı daha hızlı kontrol edebilirsiniz.

Apple'ın Mail uygulaması için yayınlamış olduğu bu çözüm her ne kadar garip olsa da güncellemenin yolda olduğunu ve çok yakında yayınlanacağını söyleyebiliriz. Mavericks 10.9.2 güncellemesinin ardından büyük ihtimalle Mail uygulamasında yaşanan bu sorunlar tamamen bitmiş olacak ve Mail uygulamasını kullanan kullanıcılar da kalıcı bir çözüme kavuşmuş olacaklar.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 6 = ?