iWatch Kinetik Enerji veya Güneş Enerjisiyle Şarj Edilebilecek mi?

The New York Times'ın yayınladığı bir habere göre Apple iWatch'ın kullanım süresini artırmak ve hızlı şarj olabilmesini sağlamak için farklı şarj yöntemleri denemeye devam ediyor. The New York Times'a şarj konusunda birçok bilgi veren kaynağa göre iWatch'ın manyetik bir alan sayesinde, kolun hareketi ile veya doğrudan güneş ışığı ile şarj olabilmesi için çalışmalar ve testler devam ediyorlar.

iWatch'ın manyetik alan ile şarj edilmesi fikri aslında Nokia'nın bir süredir kullandığı kablosuz şarj panellerine benzer bir panel ile gerçekleştirilebiliyor. Basitçe iWatch'ın bilekten çıkarılması ve kablosuz şarj paneline yerleştirilmesiyle birlikte iWatch şarj ediliyor ve istendiğinde kolayca panelden alınarak tekrar kullanılabiliyor.

Bir diğer yöntem iWatch'ın güneş enerjisi ile şarj olması prensibine dayanıyor. Bu şarj yönteminde ise eğimli cam ekrana sahip olacak olan iWatch'a güneş panelleri eklenecek ve bu sayede cihaz kolayca şarj edilebilecek. Apple daha önceden bu fikri iPod ve iPhone için denemiş olsa da bu cihazların güneşe maruz kalma sürelerinin oldukça az olmasından dolayı pratikte kullanımı mümkün olmamıştı. Elbette ki iWatch bilekte olacağından dolayı iPod ve iPhone'a göre daha fazla süre güneş ışığına maruz kalabilecek ve bu sayede çok daha kolay şarj edilebilecek.

Son olarak, Apple'ın şu anda piyasada olan birçok mekanik saatte kullanılan kinetik enerji ile iWatch'a güç sağlaması iddiasından bahsedebiliriz. Bu şarj yönteminde ise cihazın şarj olabilmesi için sadece bileğe takılı olması ve kullanıcının kolunu hareket ettirmesi yeterli olabiliyor. Elbette ki mekanik saatlerde oldukça popüler olan ve çok kolay kullanılabilen bu yöntem çok daha geniş ve dokunmatik ekranlı bir cihazda şarj sorununu nasıl çözer şimdilik bilemiyoruz ancak iWatch hakkındaki bilgiler ve iddialar gelmeye devam ettikçe merak edilen konulara da yanıtlar almaya başlayabileceğiz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 6 = ?